Slavnostní otevření Centra Caolinum a Hasičské zbrojnice Nevřeň 15.8.2014

Vážení přátelé,
srdečně Vás zveme dne 15.8.2014 od 16:00 hodin na slavnostní otevření budovy nového kulturního Centra a nové Hasičské zbrojnice obce Nevřeň, jejíž dokončení právě vrcholí.

Po slavnostním uvítání, předání a otevření budovy si vyzkoušíme akustiku Centra malým hudebním a tanečním vystoupením, budete si moci prohlédnout interiér obou částí budovy, ochutnat místní domácí slané i sladké speciality, shlédnout expozici věnovanou zejména geologické minulosti Plzeňska, těžbě kaolinu v Nevřeni a okolí, nevřeňskému kaolinovému dolu a báňské historii obce Nevřeň. Po 18:00 hodině bude program dále pokračovat za hudebního doprovodu skupiny Fénix.

Sponzorským darům na podporu akce se nebráníme, každou pomocnou ruku vítáme :-))

Díky spontánní akci příznivců obce a místních hasičů vznikla sbírka na realizaci sochy svatého Floriána, patrona hasičů (ale např. také horníků a dalších profesí), který bude umístěn na budově nové zbrojnice a pokud se vše podaří, bude i v rámci slavnostního odpoledne vysvěcen. Socha je dílem akademického sochaře Jaroslava Veseláka. Rozhodnete-li se jakoukoliv částkou nevřeňského Floriánka podpořit, kontaktujte nás prosím na tel. 604 142 327 nebo na obecním úřadě.

Děkujeme Vám a těšíme se na hojnou účast !
 

Pozvánka_slavnostní otevření Centra Caolinum a Hasičské zbrojnice Nevřeň

informační banner EU logo ROP