Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Vítejte! > Aktuality > Dobrovolnická akce STOP sečení srnčat

Dobrovolnická akce STOP sečení srnčatV okolí Nevřeně začaly seče luk a naplno se tu rozjela dobrovolnická akce STOP sečení srnčat, během které se dosud podařilo nalézt a přemístit do bezpečí 19 mláďat. Měli jsme možnost být u vyhledávání a poté i u návratu srnčat zpět a je to opravdu zážitek. Je třeba ocenit práci všech dobrovolníků, kteří se na záchraně mláďat podílejí. V pět ráno na louky, pak do práce a odpoledne nebo k večeru zase na louky. Často se sečou dlouhé lány luk, takže dobrovolnictví je i fyzicky náročné. A tak to jde několik týdnů, kdy se mláďata rodí a louky sečou. Klobouk dolů před všemi, kdo pomáhají.
 
Další sečení v naší obci je předběžně plánováno na neděli 23.6.2024, termín bude ještě potvrzen, ale každá ruka je více než vítána.
 
Pokud se necítíte na ranní vstávání, je možné celý projekt podpořit šířením informací o akci nebo přispět finančně na transparentní účet 2701873436/2010 FIO banka (veřejná sbírka na drony s termokamerami na vyhledávání mláďat) nebo 2302488688/2010 FIO banka (přednášková činnost, osvěta, finanční kompenzace externím pilotům dronů). Více info na https://stopsecenisrncat.cz/