Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Vítejte! > Aktuality > Nevřeň - aktuální informace o opatření v autobusové a nákladní dopravě

Nevřeň - aktuální informace o opatření v autobusové a nákladní dopravěV důsledku úplné uzavírky provozu na silnici II/180 v obci Příšov došlo k v Nevřeni k nárůstu průjezdů zejména vozidel těžké nákladní dopravy, která nerespektují značenou objízdnou trasu. Další problémy způsobilo stanovení objízdné trasy autobusové dopravy, která nutí cestující absolvovat trasu z Nevřeně do Příšova a zpět a platit vyšší jízdné v důsledku najetých kilometrů.

Obec Nevřeň, která nebyla účastníkem řízení o uzavírce podala po zahájení uzavírky námitku ke stanovení DIO a požádala o změnu dopravního značení, které by zamezilo průjezdu nákladních vozidel nad 3,5t mezi Příšovem a Nevření, a dále o vyznačení dočasné zastávky pro autobusy přijíždějící ve směru od Plzně a o úpravu výlukových jízdních řádů. Po několika týdnech se po dohodě se všemi zúčastněnými stranami podařilo upravit DIO vč. vyznačení nové zastávky.

Městský úřad Nýřany, odbor dopravy vydal dne 6.5.2024 s účinností od 11.5.2024 Veřejnou vyhlášku, opatření obecné povahy stanovení přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci. Silnice mezi Nevření a Příšovem, kde hrozí největší nebezpečí pro pěší i cyklisty bude do konce stavby, tj. do 24.5.2024 uzavřená pro nákladní dopravu nad 3,5t. Dále bude označena dočasná zastávka naproti hřišti pod břízami vedle stanoviště kontejnerů, kde budou od 11.5. do 24.5.2024 zastavovat autobusy přijíždějící od Plzně a cestující nebudou muset absolvovat okružní cestu do Příšova a zpět. Stejně tak cestující ve směru na Plzeň budou nastupovat v Nevřeni až poté, co se autobus bude vracet zpět z Příšova.

Věnujte proto pozornost výlukovým jízdním řádům spojů 460363 Zahrádka,Hůrky-Všeruby-Plzeň  a  460361 Úterý-Všeruby-Plzeň, které upravují odjezdy a příjezdy autobusů v Nevřeni.
Výlukové jízdní řády najdete také na stránkách Integrované dopravy Plzeňského kraje IDPK

0460363_Zahrádka, Hůrky-Všeruby-Plzeň.pdf

0460361_Úterý-Všeruby-Plzeň.pdf