Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Vítejte! > Aktuality > Řešíte energetické úspory? Uvažujete o fotovoltaice? Znáte EKIS?

Řešíte energetické úspory? Uvažujete o fotovoltaice? Znáte EKIS?Česká energetika prochází velkými změnami, které zasáhy a jistě ještě zasáhnou téměř všechny domácnosti. Ministerstvo prrůmyslu a obchodu (MPO) provozuje síť odborných energetických poraden EKIS, která poskytuje zdarma poradenství ohledně energetických řešení v domácnostech, firmách i veřejných budovách. Poradí s výběrem úsporného osvětlení, správným vytápěním, plánováním rekonstrukce a s velkými projekty energeticky úsporných staveb. Pomůže s dotacemi či s návrhem energetických opatření pro rodinné a bytové domy.

Pokud uvažujete o fotovoltaice na střeše rodinného domu, v příloze najdete desatero proti nekalým praktikám při nákupu fotovoltaiky, které jsme vzniklo spolupráci s Českou obchodní inspekcí, Cechem Akumulace a Fotovoltaiky a Komorou obnovitelných zdrojů energie. Cílem desatera je pomoci Vám se lépe rozhodnout při výběru dodavatele fotovoltaiky a chránit Vás před nekalými praktikami některých prodejců.

 

Upozorňujeme také na možnost využít celostátní informační linku 1212, ke které se můžete obrátit každý všední den. Na webové stránce spravovanou MPO na adrese www.energiezamene.cz najdete přehled podpory státu v rámci energeticky úsporných opatření a dotačních programů pro domácnosti, podniky i veřejný sektor.

Energetické poradny EKIS

Desatero pro výběr fotovoltaiky

Jak si ověřit návratnost investice do FVE

Jak se chránit proti nekalým praktikám dodavatelů FVE?