Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Vítejte! > Aktuality > Veřejné projednání záměrů obce Nevřeň a projekt dětské skupiny

Veřejné projednání záměrů obce Nevřeň a projekt dětské skupinyDatum konání:
16.4.2024

V úterý 16.4. v podvečer se v Centru konalo veřejné představení projektu dětské skupiny (školky), která by měla vyrůst v Nevřeni na pozemku p. č. 1/1 naproti parkovišti. Ing. arch. Martin Březina ze společnosti MEPRO s.r.o. představil návrh vč. vizualizace budoucí podoby budovy, která bude provozovaná jako dětská skupina (obdoba mateřské školky) pro 11-18 dětí.

VIZUALIZACE BUDOVY DĚTSKÉ SKUPINY NEVŘEŇ

 

Po představení nové budovy si slovo vzala starostka Štěpánka Bejčková, zhodnotila plnění strategického plánu rozvoje obce z roku 2012 a požádala o pomoc s tvorbou plánu nového, následovala přezentace o finančním hospodaření obce, o aktuálně probíhajících akcích a nových nápadech současného zastupitelstva. Požádala obyvatele o pomoc s přípravou a tvorbou programu obecních oslav 660 let obce Nevřeň, 10 let od otevření Centra Caolinum a 5 let od zpřístupnění kaolinového dolu pro veřejnost a položila otázku, zda by přítomní uvítali účast obce v letošním ročníku soutěže Vesnice roku.  Proti nebyl nikdo z přítomných.

Na závěr starostka poděkovala ředitelce Centra Caolinum Adéle Honomichlové za úspěšné a aktivní vedení příspěvkové organizace a za zajišťování kulturních a jiných akcí v Nevřeni. Ředitelka Centra s obyvateli diskutovala o tom, jaké akce v Centru by uvítali a požádala je o nápady i případnou spolupráci.

Vzhledem k tomu, že starostka hovořila poměrně dlouho, následná diskuse byla velmi krátká a individuální.

Pro dotazy i jakékoliv návrhy či připomínky obyvatel obce je starostka nebo místostarosta na obecním úřadě k dispozici a jsou velmi vítané!