Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Vítejte! > Aktuality > Volnočasové kluby v Nevřeni a Virtuální univerzita třetího věku VU3V

Volnočasové kluby v Nevřeni a Virtuální univerzita třetího věku VU3VCentrum Caolinum Nevřeň nabízí v rámci svého programu volnočasové aktivity pro děti i pro seniory z obce i z okolí a možnost studia Virtuální univerzity třetího věku.

Klub Kaoliňáček je každou středu od 17:00 do 18:30 (19:00) pro děti od 5 do 15 let. Na děti tu čeká bohatý program – deskové hry, kreativní tvůrčí aktivity, environmentální výchova, sportovní aktivity, pobyt v přírodě, výlety, soutěže, poznávání formou hry, povídání s odborníky – zkrátka smysluplně strávený čas se svými vrstevníky v Centru či přírodě. Docházka do klubu může být i nepravidelná a účast je zcela ZDARMA.

SK CCN neboli Senior Klubík CCN je každý čtvrtek od 9:30 do 11:30 pro všechny seniory nebo invalidní důchodce, kteří nechtějí jen sedět doma. Jeden týden probíhá přednáška v rámci studia Virtuální univerzity třetího věku a druhý týden je různorodý program - společné výlety po obci i výlety za humna, hraní deskových her, vědomostní kvízy a dalších společné aktivity, při kterých se nudit nebudete. Nejdůležitější je se prostě sejít a třeba si jen popovídat u dobré kávy. Docházka do klubu může být i nepravidelná, třeba jen 1x za 14 dní na volnočasové aktivity, kde je účast zcela ZDARMA. Poplatek za studium Virtuální univerzity třetího věku je pouze u mimonevřeňských studentů, za nevřeňáky hradí studium obec.

Vitruální univerzita třetího věku VU3V pod Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze dává možnost zájmového vysokoškolského studia seniorům přímo v místě bydliště. Je určena všem osobám pobírající důchod a invalidním důchodcům bez rozdílu věku a pro přijetí na studium VU3V nehraje roli dosavadní získané vzdělání. Vysokoškolskými lektory předem natočené videopřednášky jsou přenášeny přes internet do místa výuky v Centru Caolinum Nevřeň dle smluveného harmonogramu – 1x za 14 dní vždy ve čtvrtek od 9:30 do 11:30 hod. Během přednášek se podává káva a čaj zdarma. Témata přednášek si vybírají studenti sami demokratickou volbou :-) Už jsme studovali Kouzelnou geomertii, Myslivost a další. Aktuálně studujeme Včelařství.

Více informací k oběma klubům i studiu VU3V poskytne ředitelka Centra Caolinum Adéla Honomichlová na tel. 727 979 345, ke studiu VU3V najdete na https://e-senior.czu.cz

Kaoliňáček.jpg   Senior klubík.jpg